۰۷۱۳۶۳۴۰۴۸۹

مایکروسافت به فکر ساخت کنترلری به شکل یک عصای جادویی برای هولولنز

1396/6/6   10:40:17

سخت افزار/ مایکروسافت از جمله اولین کمپانی های بزرگی بود که فعالیت خود را در حوزه تجهیزات واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) آغاز کرد. آنها مدت ها قبل هدست واقعیت افزوده هولولنز را معرفی کردند و طول سال های اخیر به دنبال قدرتمندتر ساختن تدریجی و گام به گام آن به وسیله افزایش قابلیت ها و امکانت این هدست بودند. همچنین در ماه های گذشته نیز از همکاری با شرکای تجاری خود از جمله ایسوس، دل و اچ پی برای ساخت عینک ها و هدست های واقعیت مجازی گفتند و اولین محصولات از این نوع نیز پس از چند ماه وارد بازار شدند. اما هر چقدر که مایکروسافت تلاش می کند آهسته و پیوسته حرکت کند، کاربران برای دیدن محصولاتی هیجان انگیز بی صبری می کنند.

روز گذشته یکی از کاربران توییتر با حساب کاربری h0x0d پتنتی را منتشر کرد که نشان دهنده برنامه ریزی جدید مایکروسافت برای کاربردی تر کردن هولولنز است. بر اساس این پتنت ظاهرا مایکروسافت قصد دارد کنترلری شبیه به یک عصای جادویی برای هدست واقعیت افزوده خود توسعه دهد. این وسیله می تواند در بازی ها کاربرد داشته و یا به کمک کلیدهایی که روی آن تعبیه شده در برخی از برنامه ها به عنوان یک نشانگر مورد استفاده قرار گیرد. نکته جالب اینکه اخیر ویدئویی از مایکروسافت منتشر شده بود که در آن فردی در حال استفاده از هدست HTC Vive وسیله ای شبیه به آنچه در این پتنت مورد اشاره قرار گرفته به چشم می خورد. در نتیجه شاید این عصای جادویی علاوه بر هولولنز، با هدست های واقعیت مجازی سایر شرکت ها نیز سازگاری داشته و بتواند به عنوان افزونه ای برای آنها نیز عمل کند. به خصوص این که گفته می شود شاید مایکروسافت نیز بخواهد علاوه بر هولولنز که در حوزه واقعیت افزوده قرار دارد، دستگاه دیگری را نیز به صورت اختصاصی برای استفاده از محتوای VR تولید کرده و از آن در انتهای سال 2017 رونمایی نماید.

به این ترتیب، عصای جادویی مایکروسافت و عینک اختصاصی واقعیت مجازی آن محصولات جدیدی هستند که شایعات درباره زمان معرفی آنها به انتهای سال 2017 اشاره دارند. پیش از این و به مدت چندین ماه است که شایعه شده این کمپانی قصد دارد در اواخر سال 2017 از یک تلفن هوشمند جدید و انقلابی تحت برند خانواده سرفیس رونمایی کند.
;